PŘEDSTAVUJEME VÁM NAŠI NOVOU FYZIOTERAPEUTKU - ING. PETRU ŠPAČKOVOU

-

Fyzioterapie je stále více vyhledávanějším a populárnějším oborem. Jsme proto potěšeni, že nově můžeme spektrum našich služeb obohatit o služby fyzioterapeutky Ing. Petry Špačkové.

Ta se specializuje např. na McKenzie metodu, SM systém a senzomotorickou stimulaci. Ve své práci využívá také prvky vývojové kineziologie, prvky ACT (akrální koaktivační terapie), terapii spoušťových bodů, měkké a mobilizační techniky atd.

 

Dokáže vám pomoci s bolestmi pohybového aparátu, bolestmi zad, poúrazovými stavy, pooperačními stavy, ošetřením jizev a dalšími obtížemi. Věnuje se také péči o pacienty s neurologickými či ortopedickými diagnózami.

 

Zajímá vás víc? Seznamte se s Petrou v krátkém rozhovoru.

 

Co vás osobně přivedlo ke studiu fyzioterapie?

Musím upřímně říct, že již na střední škole jsem věděla, že mě zajímá lidské tělo a to, jakým způsobem funguje. Právě obor fyzioterapie mi toto zkoumání plně umožnil. Na medicínu jsem se poprvé nedostala, a když jsem byla v dalším roce přijata, již jsem věděla, co všechno fyzioterapie dokáže, jaký skrývá potenciál, a že je tou správnou cestou právě pro mě. 

Někdy toužíme po něčem, co si myslíme, že je pro nás nejlepší, ale nakonec získáme něco ještě mnohem lepšího :)

 

Jaké oblasti fyzioterapie se konkrétně věnujete?

Ještě stále nemám přesné zaměření - např. že bych se specializovala čistě na respirační fyzioterapii. Jsem tak trošku chameleon, kterého zajímá od každé metody něco.

Ráda bych se však dále vzdělávala v oblasti viscerální terapie a urogynekologické fyzioterapie. Snažím se o komplexní pohled na klienta a právě to mě přivedlo ke studiu nutriční terapie na 1. lékařské fakultě.

 

Co může klient očekávat od první návštěvy?

Na první návštěvě nejdříve odebírám anamnézu, zjišťuji klientovy obtíže, probíráme spolu cíl, kterého v terapii chceme dosáhnout. Poté si klienta vyšetřím (pohledem, pohmatem, různými testy) a nakonec cvičením. Na první návštěvě dávám pouze pár cviků, protože ze zkušenosti vím, že při větším množství při nejvyšší snaze tak polovinu vypustí. Nechci své klienty zbytečně zahlcovat.

 

Jak u vás probíhá proces léčby?

Na každé terapii s klientem probereme, zda se jeho obtíže změnily, popř. zda ho aktuálně netrápí něco jiného. Zkontrolujeme provedení cviků z minulého sezení a při jejich zvládnutí, přidáváme další. V případě potřeby (např. při kloubních blokádách atd.) použiji měkké a mobilizační techniky ke zmírnění klientových obtíží.

 

Více informací o službách fyzioterapie naleznete zde.